REDAKTIONEN


NOTAT - magasin om demokrati og Europa

Studiestræde 24, 2. tv, 1455 København

Mail: REDAKTIONEN@NOTAT.DK

Rasmus Noerlem Soerensen NOTAT

 

Rasmus Nørlem Sørensen, Ansvarshavende redaktør

Tilknyttet NOTAT siden 2009. Udover at være ansvarshavende chefredaktør, er Rasmus sekretariatsleder i Oplysningsforbundet DEO.

rasmus@notat.dk - tlf. 61 27 72 56

 

Peter Riddersborg

Peter Riddersborg, temaredaktør

Journalist og redaktør af NOTAT. Peter er desuden projektansat i DEO.

peter@notat.dk - tlf. 28 21 90 75

 

Staffan

Staffan Dahllöf, Journalist

Fast tilknyttet freelancer siden 1990'erne. Staffan skriver desuden for Göteborg-Posten.

staffan@freelancekontoret.dk - tlf. 21 46 49 92 

 

Lise M Schilder

Lise Møller Schilder, journalist

Temaredaktør og skribent ved NOTAT fra 2015.

lise@notat.dk

 

 

Anniehagel

Annie Hagel, journalist

Temaredaktør og skribent ved NOTAT. Tilknyttet redaktionen på Patentavisen (2014) og Retsavisen (2015) medlem af DEO's bestyrelse.

annie@notat.dk

 

Kenneth Haar

Kenneth Haar, Freelance-journalist

Tilknyttet redaktionen på NOTAT. Arbejder som researcher i organisationen Corporate Europe Observatory.

kenneth@corporateeurope.org - tlf. 23 60 06 31

 

Finn

Finn Ellegaard, Direktør i NOTAT

Medstifter af Det Ny NOTAT i 1974. Har fungeret som direktør gennem stort set alle årene.

finn@notat.dk - tlf. (Allingåbro) 86 48 16 00 

 

Sven

Sven Skovmand, Freelance-journalist

Medstifter af Det Ny NOTAT i 1974. En af de drivende kræfter i bladet gennem historien. Desuden fagbogsforfatter.

sven@samtid.dk

 

 

 Ingelise

Ingelise Bech-Hansen

Layout og grafisk tilrettelæggelse

ingelise@notatgrafisk.dk
Tlf. 70 26 36 66


Nicolai_Computer

Nicolai Dahl

Webudvikler og IT ansvarlig

nicolai@deo.dk